دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد: ابلاغ شیوه نامه جدید در راستای ارتقای سلامت نظام اداری

دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از تدوین وابلاغ شیوه نامه اجرایی چگونگی تشویق و تنبیه رده‎های مختلف سازمان در راستای ارتقای سلامت نظام اداری خبر داد و گفت: اجرای دقیق این شیوه نامه سلامت و انضباط این دستگاه را از همه جوانب تضمین خواهد کرد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، عباس بهزاد در اجلاس سراسری مدیران سازمان امور مالیاتی کشور که روز سه‎شنبه 12 شهریورماه در استان اصفهان برگزار شد، گفت: با صدور این شیوه نامه که با همکاری دفتر مرکزی حراست، دفتر مدیریت ارزیابی عملکرد و هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری، دفتر حقوقی و دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان طراحی شده،عملا دیگر وصول مالیات، ملاک ارزیابی عملکرد ماموران امور مالیاتی نخواهد بود و مواردی همچون مبارزه با فساد در درون سازمان و مبارزه با فرار مالیاتی،ملاک عمل در ارزیابی عملکرد ماموران مالیاتی خواهد بود.
وی با بیان اینکه مهمترین هدف نظام مالیاتی، اصلاح نظام اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی است، عنوان داشت: دیگر این نگاه که سازمان امور مالیاتی کشور صرفا متولی وصول مالیات است، موضوعیت ندارد و همه کارکنان سازمان مالیاتی در قبال سلامت نظام اداری مسئول هستند.
دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه کشور در معرض یک جنگ اقتصادی است، گفت: سازمان امور مالیاتی کشور در خط مقدم این جنگ اقتصادی قرار دارد; بنابراین سلامت این دستگاه بسیار ‍‍‍‍پراهمیت است و باید با افراد فاسد و مفسدین در این دستگاه که تعداد آنها نیز قلیل است، به شدت برخورد شود.
وی اظهار داشت:بر اساس این شیوه نامه، تمام رده های مختلف سازمان بایستی هرگونه فساد،تخطی،تعلل،سهل‎انگاری و قصور را گزارش نموده و براساس شیوه نامه برخورد لازم صورت می پذیرد.
بهزاد از ایجاد یک سامانه متمرکز به منظور ثبت تمامی گزارشهای مربوط به تخلفات و مفاسد اداری به منظور ارزیابی کارکنان جهت تایید صلاحیت به منظور ارتقا و انتصابات آتی خبر داد و گفت:اطلاعات محرمانه این سامانه ملاک عمل در تصمیمات سازمانی در خصوص ارتقا و ارزیابی کارکنان قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه مبانی و موارد قانونی متعددی برای تنبیه کارکنان خاطی وجود دارد، اظهار داشت: در این شیوه‎نامه، نه تنها تمامی این مبانی قانونی مدنظر قرار گرفته، بلکه موضوع تشویق کارکنانی که عملکرد مطلوبی داشته و از سلامت لازم برخوردارند نیز مورد توجه قرار گرفته است.

You have no rights to post comments

ورود به سایتآخرین قوانین مالیاتی

خلاصه آمار سایت

 

اوقات شرعی

تقویم روز

سخنی پند آموز