بخشنامه: 268/13175/دچاپ مطلب اطلاعیه شماره 31- در خصوص سریال داخلی صورتحساب الکترونیکی مندرج در شماره منحصر بفرد مالیاتی مربوط به سال جدید

شماره : 268/13175/د

تاریخ: 1403/03/01

 

مدیرکل محترم امورمالیاتی .....

موضوع: اطلاعیه شماره 31- در خصوص سریال داخلی صورتحساب الکترونیکی مندرج در شماره منحصر بفرد مالیاتی مربوط به سال جدید

در راستای اجرای قانون پایانه‏ های فروشگاهی و سامانه مودیان و با توجه به سوالات و ابهامات مودیان محترم مالیاتی در خصوص سریال داخلی صورتحساب الکترونیکی مندرج در شماره منحصر بفرد مالیاتی به استحضار می رساند; سریال داخلی صورتحساب الکترونیکی به عنوان مولفه متغیر تشکیل دهنده شماره منحصر به فرد مالیاتی بوده و می ­بایست به ازای هر صورتحساب ثبت شده توسط حافظه مالیاتی به ­صورت یکتا و صعودی تولید گردد. همچنین جهت تولید این سریال در صورتحساب ­های الکترونیکی در ابتدای هر سال، می‏بایست از سریال بعدی نسبت به آخرین شماره سریال داخلی تولید شده در سال قبل آغاز نمود.

به عنوان مثال: در صورتی که آخرین سریال داخلی صورتحساب الکترونیکی استفاده شده در سال 1402، 0000002000 باشد، ضروری است اولین سریال استفاده شده درسال 1403، از 0000002001 شروع شود.

شایان ذکر است جزئیات و اطلاعات بیشتر در سند «قالب شناسه یکتای حافظه مالیاتی و شماره منحصر بفرد مالیاتی» به نشانی intamedia.ir بخش پایانه­ های فروشگاهی و سامانه مودیان، بخش آیین ­نامه­ ها، دستورالعمل­ ها و نرم­ افزارهای مرتبط، در دسترس می­ باشد.

 

مهدی موحدی بک نظر

رئیس مرکز تنظیم مقررات، نظام پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان

ورود به سایتآخرین قوانین مالیاتی

خلاصه آمار سایت

 

اوقات شرعی

تقویم روز

سخنی پند آموز